Реєстрація
Реєстрація та участь безкоштовна
Будь ласка, ретельно перевіряйте свої данні перед відправкою
 
ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
Запрошуємо Вас взяти участь IV НАУКОВО-ПРАКТИЧНА ШКОЛА З ПИТАНЬ АУТИЗМУ «Медико-психологічна допомога, особливі освітні потреби та соціальний супровід при розладах аутистичного спектра у дітей та молодих дорослих»

Квітки
ДО УЧАСТІ ЗАПРОШУЮТЬСЯ
лікарі - нейрохірурги
неврологи
травматологи
лікарі інтенсивної терапії
та інші зацікавлені в тематиці спеціалісти
Напрямки роботи школи
Діагностичні інструментарії для розладів аутистичного спектра
Психічні та неврологічні розлади, пов'язані з РАС
Високофункціональний аутизм, аутистичний фенотип
Дошкільна та шкільна освіта дітей з розладами аутистичного спектра, особливі освітні потреби та можливості їх задовільнення
Покази та протипокази, моніторинг безпечності психотропних та нейротропних лікарських засобів у комплексному лікуванні РАС
Соціальна підтримка, розвиток соціальної компетентності та соціальна інклюзія при РАС
Експерти школи
Світлана Апостол (Svitlana Apostol)
головний позаштатний експерт за напрямком дитяча психіатрія Департаменту охорони здоров'я Закарпатської обласної ради, лікарка психіаторка дитяча Ужгородської міської дитячої клінічної лікарні
Катерина Бояршинова (Kateryna Boiarshynova)
практикуюча психологиня, психотерапевтка, Президент Незалежної асоціації психологів, Керівниця психологічної служби Київського національного університету імені Тараса Шевченко, Київ
Олеся Ващенко (Olesia Vashchenko)
дитяча психологиня, наукова співробітниця відділу психічних розладів дітей та підлітків ДУ «НДІ психіатрії МОЗ України
Ірина Воронцова (Iryna Vorontsova)
керівниця проекту AUTISM UA Асоціації міжнародних і українських громадських організацій CHILD UA
Лейла Гасан Заде (Leyla Hasan-zadeh)
Psychiatrist of the Republican Psychiatric Hospital № 1, Ministry of Health of Azerbaijan, Mental Health Center "Briut", Baku, Azerbaijan"
Борис Лорберг
(Boris Lorberg)
Assistant Professor of Psychiatry and Pediatrics in UMass Medical School, Medical Director in Adolescent Continuing Care Units, Worcester Recovery Center and Hospital
Роберт Ліндсей Клайн (Robert Lindsay Klaehn)
M.D., specialist in Autism, Intellectual Disability and Infant and Early Childhood Psychiatry Board Certified in Adult and Child Psychiatry Distinguished Fellow, American Academy of Child and Adolescent Psychiatry, Medical Director of Arizona Division of Developmental Disabilities, Maricopa Integrated Health System-Phoenix and St. Joseph's Hospital and Medical Center;

Тетяна Жимолостнова (Tetiana Zhymolostnova)
лікарка психіаторка дитяча КП «Центр психічного здоров'я населення» Рівненської обласної ради;
Ірина Здорик
(Iryna Zdoryk)
к.мед.н., лікарка психіаторка, лікарка психіаторка дитяча, провідна наукова співробітниця відділу психічних розладів дітей та підлітків ДУ «НДІ психіатрії МОЗ України», Київ
Людмила Кирилова (Liudmyla Kyrylova)
д.мед.н.,проф., Президентка Асоціації дитячих неврологів України, завідувачка відділення психоневрології для дітей з перинатальною патологією та орфанними захворюваннями ДУ «Інститут педіатрії, акушерства, гінекології імені академіка О.М. Лук'янової НАМН України», Київ
Олександр Літвінов (Oleksandr Litvinov)
к.мед.н., лікар-психіатр комунального некомерційного підприємства «міський психоневрологічний диспансер № 3» Харківської міської ради, викладач Інституту післядипломної освіти та заочного (дистанційного) навчання Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Харків
Тетяна Лялька (Tetiana Lialka)
логопед-дефектолог, Дитячий Центр Здоров'я ім. Анни Мазуренко, Львів
Ганна Макаренко (Hanna Makarenko)
лікарка психіаторка дитяча, аспірантка відділу психічних розладів дітей та підлітків ДУ «НДІ психіатрії МОЗ України», Київ;
Наталія Марута (Nataliia Maruta)
д.мед.н., проф., лікарка психіаторка, заступниця директора з наукової роботи ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України», завідувачка відділу пограничної психіатрії, Харків
Анна Марценковська (Hanna Martsenkovska)
психологиня психологічної служби Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київ
Інна Марценковська (Inna Martsenkovska)
к.мед.н., лікарка психіаторка дитяча, провідна наукова співробітниця відділу психічних розладів дітей та підлітків ДУ «Науково-дослідний інститут психіатрії МОЗ України», Київ
Дмитро Марценковський (Dmytro Martsenkovskyi)
лікар психіатр, лікар психіатр дитячий, асистент кафедри психіатрії та наркології Національного медичного університета імені О.О. Богомольця, Київ
Ігор Марценковський (IgorMartsenkovsky)
к.мед.н., ст.н.с., лікар психіатр дитячий, керівник секції дитячої психіатрії Асоціації психіатрів України, завідувач відділу психічних розладів дітей та підлітків ДУ «НДІ психіатрії МОЗ України», Київ
Наталія Масяк (Nataliia Masiak)
лікарка психіаторка дитяча, КПТ – консультантка КЗ Львівської обласної ради «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр», Львів
Тетяна Матковська (Tetiana Matkovska)
к.мед.н., ст.н.с., лікарка психіаторка дитяча, старша наукова співробітниця відділення психіатрії ДУ «Інститут охорони здоров'я дітей та підлітків НАМН», доц. кафедри педіатрії ХНУ ім. В.Н. Каразіна, м. Харків;
Олександр Мірошников (Oleksandr Myroshnykov)
к.мед.н, лікар дитячий невролог, старший науковий співробітник відділення психоневрології для дітей з перинатальною патологією та орфанними захворюваннями ДУ «Інститут педіатрії, акушерства, гінекології НАМН України», Київ
Емілія Михайлова (Emiliia Mykhailova)
д.мед.н., проф., лікарка психіаторка дитяча, керівниця відділення психіатрії ДУ «Інститут охорони здоров'я дітей та підлітків НАМН», проф. кафедри психіатрії, наркології та медичної психології ХНМУ, м. Харків
Дмитро Мітельов (Dmytro Mitelov)
к.мед.н., лікар невролог дитячий, старший науковий співробітник відділення психіатрії ДУ «Інститут охорони здоров'я дітей та підлітків НАМН», м. Харків;
Наталія Міхановська (Nataliia Mikhanovska)
д.мед.н., лікарка психіаторка дитяча, провідна наукова співробітниця відділення психіатрії ДУ «Інститут охорони здоров'я дітей та підлітків НАМН», проф. кафедри гігієни та соціальної медицини ХНУ ім. В.Н. Каразіна, м. Харків
Ольга Мостова
(Olha Mostova)
д.мед.н, лікарка психіаторка дитяча, психоаналітичний психотерапевт, Голова експертної комісії з питань дитячої психіатрії Вінницької ОДА, Член правління Українського відділу Всесвітньої Асоціації ментального здоров'я малюків, Голова Бюро по епілепсії в Україні, Вінниця
Білл Петерс
(Bill Peters)
autistic mentor, USA
Алла Петрів
(Alla Petriv)
лікарка психіаторка дитяча, КНП «Львівська 1-а міська клінічна лікарня ім. Князя Лева», Львів
Олена Пітик
(Olena Pityk)
к.мед.н., лікарка психіаторка, лікарка психіаторка дитяча, доц. кафедри психіатрії, наркології та медичної психології, ДУ «Івано-Франківський національний медичний університет МОЗ України», Івано-Франківськ
Наталія Рябоконь (Nataliia Riabokon)
к.мед.н., лікарка-психіаторка дитяча, лікарка дітяча неврологіня, завідувачка відділення для дітей з ураженнями НС та порушеннями психіки КЗ Сумської обласної ради «Обласна психіатрична лікарня», викладач медичного інституту Сумського державного університету
Зейнабханум Самедова (Zeynabkhanim Samedova)
Psychiatrist of the Republican Psychiatric Hospital № 1, Ministry of Health of Azerbaijan, Mental Health Center "Briut, Baku, Azerbaijan"
Інна Сергієнко
(Inna Serhiienko)
консулка «Аутизм – Європа», засновниця МГО «Фонд допомоги дітям із синдромом аутизму» - «Дитина з майбутнім», Київ
Тетяна Скрипник (Tetiana Skrypnyk)
лікарка психіаторка дитяча, аспірантка відділу психічних розладів дітей та підлітків ДУ «Науково-дослідний інститут психіатрії МОЗ України», Київ;
Юлія Сульска (YuliiaSulska)
к.мед.н., радниця компанії ACINO
Станіслав Табачніков (Stanislav Tabachnikov)
д.мед.н., професор, в.о. директора ДУ «НДІ психіатрії МОЗ України»;
Володимир Харитонов (Volodymyr Kharytonov)
к.мед.н., лікар психіатр дитячий, лікар невролог дитячий, к.мед.н., завідувач дитячого психіатричного відділення Комунального некомерційного підприємства «Клінічна психіатрична лікарня» Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
ПРОГРАМА
3 вересня
4 вересня
5 вересня
9.00 – 10.00
Реєстрація
09:30 – 11:00
Церемонія відкриття (сесія в форматі of-line з on-line трансляцією)
09:30 – 10:00
Вітальне слово від організаційного комітету школи (WELCOME SPEECH FROM THE ORGANIZING COMMITTEE OF THE SCHOOL)

10.00 – 10:30
Твій безмежний світ: наше майбутнє в ваших руках (Your boundless world: our future is in your hands)
Юлія Сульска
10:30 – 10:45
Подаруй дитині майбутнє (Give your child a future)
Інна Сергієнко
10:45 – 11:00
Впровадження Програми Autism Friendly Space (AFS) в Україні (Implementation of the Autism Friendly Space Program (AFSP) in Ukraine)
Ірина Воронцова, Ганна Давиденко

Пленарна сесія №1

РОЗЛАДИ АУТИСТИЧНОГО СПЕКТРА (ДІАГНОСТИКА, ТЕРАПІЯ, КЛІНІЧНИЙ ПОЛІМОРФИЗМ, ПСИХОЛОГІЧНИЙ ТА СОЦІАЛЬНИЙ СУПРОВІД) AUTISTIC SPECTRUM DISORDERS (DIAGNOSIS, THERAPY, CLINICAL POLYMORPHISM, PSYCHOLOGICAL AND SOCIAL SUPPORT)

Модератори:
Н.O. Марута, І.А. Марценковський, В.І. Харитонов

11:00 – 11:30
Розлади розвитку в МКХ 11 та DSM 5. Проблеми, пов'язані з імплементацією. (Developmeht Disorders in ICD 11 and DSM 5. Problems related to implementation)
Наталія Олександрівна Марута
11:30 – 11:40
Обговорення доповіді, відповіді на запитання
11:40 – 12:10
Коморбідні психічні розлади при аутизмі: Діагностичні проблеми та терапевтичні стратегії (Comorbid psychiatric disorders in autism: Diagnostic problems and therapeutic strategies)
Ігор Анатолійович Марценковський
12:10 – 12:20
ОБГОВОРЕННЯ ДОПОВІДІ, ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ
12:20 – 12:50
Коморбідність неврологічних захворювань та розладів аутистичного спектра (Comorbidity of neurological diseases and autism spectrum disorders)
Володимир Ігорович Харитонов
12:50 – 13:00
Обговорення доповіді, відповіді на запитання
13:00 – 13:30
Роль освітнього середовища у розвитку дітей із розладами аутистичного спектра. Право на освіту, дружню до дітей з особливими освітніми проблемами (The role of the educational environment in the development of children with autism spectrum disorders. The right to education friendly to children with special educational problems)
Тетяна Олексіївна Скрипник
13:30 – 13:40
ОБГОВОРЕННЯ ДОПОВІДІ, ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ
13:40 –14:40
Кава перерва
Пленарна сесія №2

РОЗЛАДИ ЗАГАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ НЕВРОЛОГІЇ, ПИТАННЯ НЕВРОЛОГІЧНОЇ ТА СОМАТИЧНОЇ КОМОРБІДНОСТІ
PERVASIVE DEVELOPMENT DISORDERS THROUGH THE PRISM OF NEUROLOGY, ISSUES OF NEUROLOGICAL AND SOMATIC COMORBIDITY (сесія у форматі off-line)

Модератори:
Л.Г. Кирилова, Л.М. Михайлова, О.М. Пітик

14:40 – 15:00
Нові можливості таргетної терапії епілептичних енцефалопатій у дітей (New features for target therapy of epileptic encephalopathy in children)
Людмила Григорівна Кирилова
15:00 – 15:05
ОБГОВОРЕННЯ ДОПОВІДІ, ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ
15:05 – 15:25
Аутизм, як нейроонтогенетичний розлад (Autism as a neurontogenetic disorder)
Олена Миколаївна Пітик
15:25 – 15:30
ОБГОВОРЕННЯ ДОПОВІДІ, ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ
15:30 – 15:50
Питання коморбідності розладів аутистичного спектра у дітей з деякими неврологічними захворюваннями (The Comorbidity of Autism Spectrum Disorders in Children with Some Neurological Diseases)
Тетяна Миколаївна Матковська
15:50 – 15:55
ОБГОВОРЕННЯ ДОПОВІДІ, ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ
15:55 – 16:15
Розлади спектру аутизму та соматична коморбідність (Autism Spectrum Disorders and Somatic Comorbidity)
Наталія Геннадіївна Міхановська
16:15 – 16:20
ОБГОВОРЕННЯ ДОПОВІДІ, ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ
16:20 – 16:40
Цукровий діабет 1 типу та розлади аутистичного спектра аутизму: у фокусі діти та підлітки (Type 1 Diabetes and Autism Spectrum Disorders: Focus - Children and Adolescents)
Дмитро Анатолійович Мітельов
16:40 – 16:45
ОБГОВОРЕННЯ ДОПОВІДІ, ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ
16:45 – 17:00
Альтерантивні та додаткові методи терапії розладів аутистичного спектру у дітей (Alternative and additional methods of treatment of autism spectrum disorders in children)
Олександр Олександрович Мірошников
17:00 – 17:05
ОБГОВОРЕННЯ ДОПОВІДІ, ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ
17:05 – 17:20
Загальна дискусія за участю експертів (General discussion of experts)

Людмили Григорівни Кирилової, Емілії Аурелівни Михайлової, Володимира Юрійовича Мартинюка, Олени Миколаївни Пітик, Ігоря Анатолійовича Марценковського, Володимира Ігоровича Харитонова, Наталії Геннадіївни Міхановської, Тетяни Миколаївни Матковської, Дмитра Анатолійовича Мітельова, Ірини Федорівни Здорик, Олександра Олександровича Мірошникова, Тетяни Олексіївни Скрипник, Олександра Олександровича Літвінова
9.00 – 10.30
Реєстрація
Пленарна сесія №3 КЛІНІЧНИЙ ПОЛІМОРФИЗМ ТА КОМОРБІДНІСТЬ РОЗЛАДІВ АУТИСТИЧНОГО СПЕКТРА (сесія в форматі of-line)

Модератори:
Е.А. Михайлова, І.І. Марценковська, Т.О. Скрипник, О.О. Літвінов

10:30 –11:00
«Поведінкові патерни розладів аутистичного спектра у дітей та підлітків (Behavioral Patterns of Autism Spectrum Disorders in Children and Adolescents)»
Емілія Аурелівна Михайлова
11:00 –11:10
Обговорення доповіді, відповіді на запитання
11:10 –11:30
Тривожні розлади у дітей з розладами аутистичного спектру (Anxiety disorders in children with autism spectrum disorders)
Наталія Олександрівна Рябоконь
11:30 –11:35
ОБГОВОРЕННЯ ДОПОВІДІ, ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ
11:35-11:50
Місце аутизму та ендогенних психозів у діагностичній плутанині (The place of autism and endogenous psychosis in the diagnostic mess)
Олександр Олександрович Літвінов
11:50 –11:55
Обговорення доповіді, відповіді на запитання
11:55 –12:10
Високофункціональний аутизм, аутистичний фенотип у дорослих: Питання диференційної діагностики з розладами особистості та розладами спектра шизофреній (High-functioning autism and autistic phenotype in adults (Questions of differential diagnosis with personality disorders and schizophrenia spectrum disorders)
Ірина Федорівна Здорик
12:10 –12:15
ОБГОВОРЕННЯ ДОПОВІДІ, ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ
12:15 –12:35
Перекриття клінічних фенотипів розладів аутистичного спектра та лобних епілепсій (критерії диференційної та подвійної діагностики (Overlap of clinical phenotypes of autism spectrum disorders and frontal epilepsy (differential and dual diagnostic criteria)
Тетяна Олексіївна Скрипник
12:35 –12:40
ОБГОВОРЕННЯ ДОПОВІДІ, ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ
12:40 –13:00
Психотичні симптоми при РАС та схожі на них симптоми аутистичного спектра (питання диференційної діагностики (Psychotic symptoms in ASD and similar symptoms of the autism spectrum (issues of differential diagnosis)
Ганна В'ячеславівна Макаренко
13:00 –13:10
ОБГОВОРЕННЯ ДОПОВІДІ, ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ
13:00 – 13:15
Декілька випадків коморбідності гіперкінетичного та біполярного афективного розладів у дитячому віці (Several cases of hyperkinetic and bipolar affective disorder comorbidity in childhood)
Інна Іванівна Марценковська
13:15 – 13:20
ОБГОВОРЕННЯ ДОПОВІДІ, ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ
13:20 – 13:35
Логопедичне обстеження дітей віком 0-12 місяців із порушеннями розвитку (Speach examination of children from 0 to 12 months with developmental disorders)
Тетяна Анатоліївна Лялька
13:35 - 13:40
ОБГОВОРЕННЯ ДОПОВІДІ, ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ
13:40 –14:40
Обідня перерва
15:00 – 16:00
Тренінг практичних навичок «Формування передмовленевих навичок у дітей з аутизмом (Developing Pre-Verbal Skills in Autistic Children)»
Модератор: Інна Сергієнко консулка «Аутизм – Європа», засновниця МГО «Фонд допомоги дітям із синдромом аутизму» - «Дитина з майбутнім», Київ
16:00 – 17:00
ПЕРЕРВА
17:00 – 18:00
Plenary lecture
Overview of the psychopharmacological treatment of Autism Spectrum Disorder
(Пленарна лекція
Огляд психофармакологічного лікування розладів аутистичного спектра)
Boris Lorberg Assistant Professor of Psychiatry and Pediatrics in UMass Medical School, Medical Director in Adolescent Continuing Care Units, Worcester Recovery Center and Hospital
18:00 – 20:00

Plenary lecture

Overview of Applied Behavioral Analysis treatment for Children with Autism:
  • Early Intensive Applied Behavioral Analysis for Young Children;
  • Focused ABA Programs for Older Children and Adolescents;
  • Parent Training Strategies ABA via Telehealth

(Пленарна лекція
Огляд застосування прикладного аналізу поведінки дітей з аутизмом):

  • Ранній інтенсивний прикладний аналіз поведінки для дітей молодшого віку:·
  • Цільові програми ABA терапії для дітей старшого віку та підлітків
  • Стратегії навчання батьків технікам ABA з використанням телемедицини.

Dr. Robert Lindsay Klaehn M.D., specialist in Autism, Intellectual Disability and Infant and Early Childhood Psychiatry Board Certified in Adult and Child Psychiatry Distinguished Fellow, American Academy of Child and Adolescent Psychiatry, Medical Director of Arizona Division of Developmental Disabilities, Maricopa Integrated Health System-Phoenix and St. Joseph's Hospital and Medical Center
Організатори
ДУ "Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова НАМН України"
Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика
Благодійний фонд Розвитку Інновацій Медицини «РІМОН»
ТОВ «Проджектс Інн»
Партнери
Реєстрація та участь безкоштовні
Контакти
Благодійний фонд розвитку інновацій медицини "РІМОН"
Україна, Київ, 01001, вул. Велика Житомирська, 20
Бізнес-центр "Панорама"