СПІКЕРИ КОНФЕРЕНЦІЇ

Тренери Глобального комітету професійного навчання Міжнародного альянсу академій дитячої інвалідності
(The Global Professional Education Committee (GPEC)
of the International Alliance of Academies of Childhood Disability (IAACD))
Arnab Seal
MD, DCH, DNB, FRCPCH, Президент Європейської академії дитячої інвалідності (EACD)
Детальніше
Член керівної крупи Альянсу Міжнародних академій дитячої інвалідності (IAACD)
Голова міжнародного професійного навчального комітету від Альянсу Міжнародних академій дитячої інвалідності (GPEC, Sub-group of IAACD)
Головний редактор та співавтор Children with Neurodevelopmental Disabilities: Essentials of assessment and management MacKeith Press, 2013
Консультант дитячого відділення неврології розвитку, Leeds Community Healthcare Trust, UK
Почесний старший лектор, MSc (Paed) Course, University of Leeds, Великобританія
Науковий інтерес: оцінка, менеджмент, лікування та реабілітація дітей раннього віку з затримкою розвитку.
Katarzyna Świeczkowska
Віце-президент ГО батьків «Польське товариство осіб з інтелектуальними порушеннями» (Гданськ, Польща). Член Європейської групи захисту прав пацієнтів при Європейській інформаційній мережі ITACHA. (Poland)
Детальніше
Педагог, співзасновник та директор навчального центру для дітей з особливими освітніми потребами (початкова школа, середня школа, центр підтримки раннього розвитку) у Гданську. Виховує дитину з інвалідністю.

Віце -президентом ГО батьків «Польське товариство осіб з інтелектуальними порушеннями» (Гданськ, Польща), до складу якої входять 9 різних центрів підтримки людей з інвалідністю на різних етапах та в різних сферах їхнього життя.

Катажина співпрацює з університетом імені Марії Гжегожевської як викладач та косультант. Вона брала активну участь у підготовці стандартів роботи центрів підтримки раннього розвитку Міністерства національної освіти Польщі.

Член робочої групи по розробці освітніх стандартів для шкіл для дітей з особливими освітніми потребами. Очолює робочу групу, яка готує інструменти підтримки людей з порушенням комунікації для Міністерства сім'ї та соціальної політики.

Член Європейської групи захисту прав пацієнтів при Європейській інформаційній мережі ITACHA, бере участь у трьох робочих групах (перехідні рекомендації для людей з рідкісними захворюваннями, інтелектуальними вадами, навчання та навчання).

Член групи захисту прав пацієнтів у Центрі рідкісних хвороб Медичного університету Гданська. Кілька років вона була членом правління CARAVAN 2000, Європейського руху за різноманітність та порозуміння, а протягом двох років співпрацювала з Гданським центром рівного ставлення. Вона також бере участь у різних заходах деінституціоналізації в Польщі, особливо в тих, що стосуються дітей -інвалідів та опікунів.

Катажина є тренером, організатором та ведучим на різних заходах, присвячених сім'ям та фахівцям, які працюють з дітьми -інвалідами, як на місцевому, так і на міжнародному рівні.
Jenny CarrollKatarzyna Swieczkowska
MA, MCSP, PGC(HE), PT (UK)
Детальніше
Дженні є однією з трьох європейських представників у Раді керування IAACD, метою якого є покращення здоров'я та добробуту дітей, молоді та дорослих з інвалідністю у дитинстві по всьому світу шляхом підвищення місцевого міждисциплінарного професійного потенціалу та досвіду. Є куратором Центру знань IAACD, який надає безкоштовний доступ до навчальних матеріалів фахівцям зі всього світу.

Працювала на різних посадах британської служби охорони здоров'я UK NHS, очолювала відділення фізичної терапії, яке першим отримало нагороду UK Government's Charter Mark Award за якісні послуги.

На даний час - директор національного центру підтримки сімей Уельсу (UK), які виховують дітей з церебральним паралічем. Більше 30 років працює у сфері дитячої інвалідності і продовжує бути практикуючим фізичним терапевтом.

Членом комітету та колишній редактор інформаційного бюлетеня Британської асоціації Бобат – терапевтів; входить до складу експертно -консультативної групи EiSMART щодо надання послуг раннього втручання.
Peter Rosenbaum
MD, DSc, керівник центру досліджень дитячої інвалідності CanChild (Канада)
Детальніше
Доктор медичних наук, професор кафедри педіатрії та кафедри клінічної епідеміології та біостатистики Університету Макмастера. У 1989 році став співзасновником Центру досліджень дитячої інвалідності CanChild - науково-дослідного підрозділу, пов'язаного із системою охорони здоров'я, який сьогодні визнаний у всьому світі своїми науковими дослідженнями та розповсюдженням наукових розробок.
Пітер отримав понад 80 рецензованих грантів на дослідження та є автором понад 350 рецензованих статей журналів та розділів книг. Він є запрошеним лектором та доповідачем у 30 країнах. Співавтор книги "Церебральний параліч: від діагностики до життя дорослих" (2012), а також спільним редактором книги "Якість життя дітей та молодих людей з неврологічними захворюваннями та порушеннями розвитку" (2013). У 2016 році він разом з колегами опублікував книгу про етичні дилеми в медицині розвитку. Під його керівництвом було захищено понад 80 дисертацій.
Є також членом наукового комітету Оксфордськоого, Утрехтського, Вітватерсрандського Університетів та Університету Торонто.
Науковий інтерес: Дитяча інвалідність, сімейно-центрована терапія, сімейний добробут у сім'ях дітей із "складним життям", вимірювання та функціональна класифікація порушень розвитку.
Nana Tatishvili
MD, DSc, професор кафедри неврології медичного університету імені Д. Твілдіані (Тбілічі, Грузія).
Детальніше
Професор кафедри неврології медичного університету імені Д. Твілдіані, завідувач відділення неврології Центральної дитячої лікарні, Тбілісі, Грузія. Президент Грузинської асоціації дитячої неврології та нейрохірургії, член Оперативної групи «Доступ до AED» ILAE.
Один із засновників грузинської LAE, Президент LAE Грузії 2010-2017. Організатор та голова наукового комітету «Регіональної кавказької літньої школи з клінічної епілептології» з 2008 по теперішній час у партнерстві з ILAE Europe. Лауреат Європейської премії з питань епілепсії у 2016 році.
Співавтор стипендіальної програми з неврології та дитячої неврології в Грузії «Клінічна електроенцефалографія та епілептологія»
Автор програми резидентури з дитячої неврології та компетенцій дитячої неврології в Грузії.
Президент Європейської академії дитячої інвалідності на щорічних зборах у Тбілісі, Грузія, 2018; Член Комітету з номінацій EACD; Член правління GPEC.
Член редакційної ради журналів «Епілептологія - факти та суперечності» та турецького журналу «Дитяча неврологія»
Інтерес її клінічних досліджень включає епілепсію, церебральний параліч, інсульт та розлади нейророзвитку
Автор 52 публікацій та однієї монографії.
СПІКЕРИ КОНФЕРЕНЦІЇ
Annemieke Aartsma-Rus
Професор кафедри генетики людини Медичного центру Лейденського університету, керівник науково - дослідної групи «DMD exon skip».
Детальніше
Професор кафедри генетики людини Медичного центру Лейденського університету. Була провідним науковцем при розробці антисенс-опосередкованої терапії пропускання екзону при м'язовій дистрофії Дюшенна (2000-2004 рр.) Керівник науково - дослідної "групи DMD exon skip". З 2013 року професор Інститут генетичної медицини Університету Ньюкасла (Великобританія).
Президент Товариства терапії олігонуклеотидами (2019-2020), заступник голови COST Action CA17103 та виконавчого комітету TREAT-NMD. У 2013 році вона була обрана членом молодшої секції Королівської академії наук Нідерландів (DJA), до складу якої входять 50 найкращих учених Нідерландів молодше 45 років. Професор Aartsma-Rus була обрана Expertscape чотири рази поспіль (2015 р. - зараз) як найвпливовіший вчений з питань м'язової дистрофії Дюшенна на основі внеску у розуміння та лікування м'язової дистрофії Дюшенна за останні 10 років.
Є головним редактором Nucleic Acid Therapeutics та працює в кількох редакційних колегіях: Журнал нервово-м'язових захворювань, Молекулярна терапія, Терапевтичні досягнення в лікуванні в рідкісних захворюваннях, Генетика серцево-судинних захворювань. Вона є членом етичного комітету TREAT-NMD та Консультативного терапевтичного комітету TREAT-NMD та науково-консультативної ради Genethon.
Dana Cristina Craiu
Професор кафедри дитячої неврології Бухарестського медичного університету "Carol Davila" (Румунія).
Детальніше
Професор кафедри дитячої неврології Бухарестського медичного університету "Carol Davila" (Румунія), завідуюча дитячої неврологічної клініки Alexandru Obregia Hospital з 2007р. (Бухарест)
Член комісії ILAE «Infantile Seizures Guidelines Task Force» та «Autism and Epilepsy Task Force», член правління Європейського товариства дитячої неврології (EPNS).
Sergiusz Jóźwiak
MD, DMSc, (Warsaw, Poland)
Детальніше
Професор та завідувач клініки дитячої неврології Варшавського медичного університету з червня 2015 року. Координатор проекту Європейського Союзу «EPISTOP» - діагностики та лікування дітей з туберозним склерозом.
Andrea Guzzetta
Акредитований міжнародний тренер від Трасту по оцінці генералізованих рухів (GMs) за методом Прехтла (General Movements Trust, Піза, Італія).
Детальніше
MD, PhD, доцент кафедри клінічної та експериментальної медицини, керівник лабораторії досліджень методик раннього втручання у новонароджених та немовлят Пізанського університету (Піза, Італія)
Член міжнародної робочої групи дослідників Centre of Research Excellence in Newborn Medicine (Australia).
Національний координатор EACD (Італія).
Науковий інтерес: дослідження методик раннього втручання у новонароджених та немовлят
Doug Levine
Фізичний терапевт (США)
Детальніше
Фізичний терапевт (США)
Дуг працює фізичним терапевтом з 1997 року. Бажання Дуга допомогти дітям вдосконалити свої функціональні навички там, де вони живуть, вчасться і граються, призвело до створення ним та його дружиною Стефані службу надання послуг фізичної терапії PLLC.
З 2006 року компанія «Growing Places» обслуговувала понад 500 дітей та їх сімей, надаючи фізичну, ерготерапевтичну та мовленнєву терапію вдома, школі та дитячому садку.
Останнім часом Дуг вирішив зосередити більшу частину свого часу та сил, щоб допомогти дітям з ПМД Дюшена, працював фізичним терапевтом клініки м'язової дистрофії в Остіні протягом останніх 7 років.
Audrone Prasauskiene
Доктор медичних наук, професор, дитячий невролог (Каунас, Литва)
Детальніше
Доктор медичних наук, професор Литовського університету медичних наук, завідувач клініки дитячої реабілітації «Lopselis»
Національний координатор EACD (Литва)
Наукові інтереси: дитячий церебральний параліч, аутизм, раннє втручання
Michel Toussaint
PT, PhD, керівник терапевтичного та дослідницького центру домашньої вентиляції і нервово-м'язових захворювань клініки Inkendaal

Детальніше
Керівник терапевтичного та дослідницького центру домашньої вентиляції і нервово-м'язових захворювань, завідувач лабораторії сну реабілітаційного підрозділу лікарні Inkendaal, Бельгія. Inkendaal - це центр, який має всесвітньо визнаний досвід у міждисциплінарному лікуванні пацієнтів, які страждають різними нервово -м'язовими захворюваннями - зокрема, м'язовою дистрофією Дюшенна.
Наукова діяльність присвячена денній вентиляції легенів у пацієнтів Дюшенна.
Також Мішель є керівником Консорціуму ENMC з респіраторної терапії, є науковим і клінічним радником PPMD (Parent Project Muscular Dystrophy-USA), Фонду Дюшенна (Австралія) та End Duchenne (Чехія). Входить до складу організаційної ради JIVD-ERCA (Journées internationales ventilatio au Domicile-European Respiratory Care Association).
Olena Chorna
Психолог, музичний терапевт (Pisa, Italy)
Детальніше
Психолог, музичний терапевт (Pisa, Italy)

Психолог, музичний терапевт, координатор наукових досліджень лабораторії досліджень методик раннього втручання у новонароджених та немовлят Інституту наукових досліджень та охорони здоров'я (Stella Maris Foundation, Піза, Італія).

Член Консультативної ради з питань етики (Комісія з моніторингу даних та безпеки) міжнародного проекту «BORNTOGETTHERE» - першого міжнародного консорціуму, який здійснює переклад знань та одночасне впровадження перших міжнародних доказових рекомендацій щодо ранньої діагностики та лікування немовлят з церебральним паралічем.

Науковий інтерес: дослідження методик раннього втручання у новонароджених та немовлят.
Олег Качмар
Заступник директора з наукових питань Реабілітаційного центру «Еліта» (м. Львів. Україна)
Детальніше
Член правління Європейської академії дитячої інвалідності (EACD), заступник директора з наукових питань Реабілітаційного центру «Еліта», керівник наукового проекту "AbleGames -створення онлайн-сервісу з персоналізованими комп'ютерними іграми для людей з ДЦП" програми Горизонт2020.

Алла Колупаєва
Доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України
Володимир Козявкін
Доктор медичних наук, професор, чл.-кор. НАМН України (м. Трускавець, Україна)
Детальніше
Герой України, д-р мед. наук, професор, чл.-кор. НАМН України, Заслужений діяч науки і техніки, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, генеральний директор Міжнародної клініки відновного лікування (м. Трускавець, Україна)
Тетяна Куріліна
Професор кафедри педіатрії №2 НУОЗ України імені П.Л. Шупика
Детальніше
Професор кафедри педіатрії №2 НУОЗ України імені П.Л. Шупика, доктор медичних наук. Член правління Асоціації неонатологів України.
Володимир Мартинюк
Голова організаційного комітету, голова Правління ГО «Українська академія дитячої інвалідності» (УАДІ)
Детальніше
Голова правління ГО «Українська академія дитячої інвалідності» (Київ, Україна)

Завідувач кафедри дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика.

Директор ДЗ «Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України».

Голова правління ГО «Українська академія дитячої інвалідності»

Дійсний член Європейської Академії дитячої інвалідності (EACD)[3], та Всесвітньої Асоціації дитячих неврологів (ICNA), Почесний доктор медицини Людвіг–Максиміліан Університету Мюнхена (LMU).
Павло Андрєєв
Завідувач відділенням гострої реабілітації НДСЛ «Охматдит МОЗ України».

Завідувач відділенням гострої реабілітації, лікар фізичної та реабілітаційної медицини НДСЛ «Охматдит МОЗ України»
Володимир Голік
Доцент кафедри фізичної та реабілітаційної і спортивної медицини НУОЗ України імені П.Л. Шупика.
Детальніше
Член правління «Українське товариство фізичної та реабілітаційної медицини».
Член робочої групи з медичної реабілітації у Координаційній раді комітету з питань охорони здоров'я Верховної ради України з підготовки закону України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров'я» (прийнятий 03.12.2020р.)
Глухоцька Марина
Фізичний терапевт, завідувач відділенням реабілітації ЛМЦР "Джерело"(м. Львів, Україна)
Детальніше
Завідувачка відділенням реабілітації ЛМЦР "Джерело", викладач факультету наук про здоров'я Українського католицького університету (м. Львів)
Станіслав Євтушенко
Доктор медичних наук, професор.
Детальніше
Завідуючий кафедри дитячої та загальної неврології Донецького ДМУ, з 2014р. - професор кафедри неврології та дитячої неврології Харківської медичної академії післядипломного освіти.
Тетяна Знаменська
Президент асоціації неонатологів України
Детальніше
Заступник директора з перинатології ДУ "Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України", доктор медичних наук, професор.
Олександра Каландяк
Фізичний терапевт, технічний радник проекту USAID ТЕАМ Україна (м. Львів, Україна).
Детальніше
Член правління Української Асоціації фізичної терапії
Технічний директор Momentum Wheels for humanity
Людмила Кирилова
Президент асоціації дитячих неврологів України
Детальніше
Завідуюча відділенням психоневрології для дітей з перинатальною патологією та орфанними захворюваннями ДУ "Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України", доктор медичних наук.
Анна Костера Прущак
Завідувачка кафедри неврології Варшавського медичного університету (Польща), професор. Автор понад 75 рецензованих журнальних статей, переважно про нервово-м'язові розлади. Експерт Європейської академії неврології по нервово-м'язовим захворюванням.
Олена Малишенко
Ерготерпевт
Детальніше
Ерготерапевт ДЗ «Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України».
Проходила стажування в Інституті соціальної педіатрії при Людвіг-Максімілан Університеті (м. Мюнхен, Німеччина)
Ольга Мангушева
Голова Правління ГО «Українське товариство ерготерапевтів» (м. Житомир, Україна).
Детальніше
Старший ерготерапевт у міжнародному благодійному фонді «Місія в Україну» (м.Житомир)
Сертифікований у США ерготерапевт (Університет Індіанаполіса, США, 2011).
Має вищу педагогічну освіту та диплом фахівця фізичної реабілітації (Україна).
Раїса Моісеєнко
Проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи НУОЗ України імені П.Л. Шупика
Детальніше
Проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи НУОЗ України імені П.Л. Шупика, професор кафедри дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації, доктор медичних наук, професор.
Заступник голови Правління ГО «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги»
Оксана Назар
Національний координатор Європейської академії дитячої інвалідності (EACD)
Детальніше
Доцент кафедри дитячої неврології та медико-соціальної реабілітації НУОЗ України імені П.Л. Шупика, лікар невролог дитячий ДЗ «Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України».
Учасник NATO Trust Fund Project for Medical Rehabilitation in Ukraine по підготовці викладачів зі спеціальності «Фізична та реабілітаційна медицина».
Національний координатор Європейської академії дитячої інвалідності (EACD) від України, член Європейської асоціації дитячих неврологів (EPNS).
Демян Осредкар
Доктор медичних наук, доктор філософії, доцент кафедри педіатрії Медичного факультету Люблянського університету, Словенія
Оксана Сивак
Директор Міжнародного інституту післядипломної освіти
Детальніше
Член робочої групи з медичної реабілітації у Координаційній раді комітету з питань охорони здоров'я Верховної ради України з підготовки закону України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров'я» (прийнятий 03.12.2020р.).
Яна Мартиненко
Лікар невролог дитячий, PhD
Лікар невролог дитячий ТзОВ " Медичний центр фізичної терапії та медицини болю " INNOVO". Членство в асоціаціях: EPNS, BPNA, ILAE, EACD
Лариса Яковлєва
Бобат терапевт
Детальніше
Лікар невролог дитячий, Бобат-терапевт ДЗ «Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України».
Сертифікований Бобат-терапевт (Інститут соціальної педіатрії при Людвіг-Максімілан Університеті (м. Мюнхен, Німеччина))